En yeni android sürümü Q Ne zaman çıkıyor ? Yenilikler Neler ?

Google’ın yıllık geliştirici konferansında tanıtılması beklenen ve son kullanıcılara yepyeni özellikler sunması beklenen Android Q’nun resmi çıkış tarihi bu hafta resmen belli olacak. Hali hazırda Android Q vesiyonunu beta olarak zaten yükleyebilirsiniz, ancak bu sadece geliştiricilere yönelik bir sürüm olduğundan biz son kullanıcılar için uygun değildir. Google’ın zaman çizelgesine göre, Android Q’nin çıkış tarihi Ağustos’ta olacak.

Android Q’daki yenilikler neler?
Hali hazırda geliştiriciler için yayınlanmış beta sürümünü üzerinde yaptığımız testlerde gördüğümüz yenilikleri şimdi siz değerli vesaire.net okurları için paylaşıyoruz.

  • Android Q nedir? Android’in bir sonraki sürümü
  • Ne zaman Android Q beta alabilirsin? Android Q geliştirici beta sürümünü şimdi indirebilirsiniz.
  • Android Q tam olarak ne zaman başlayacak? Muhtemelen Ağustos  
  • Android Q ücretli mi olacak? (Varsayılan olarak) ücretsiz bir güncelleme olacak

Facebook Messenger benzeri baloncuklar ;

Facebook Messenger sohbet başlıklarını kullandıysanız, daha önce baloncuklar kullanıcı arayüzünü gördünüz. Arayüzün geri kalanında normal görevlerinizle devam ederken, aktif konuşmaları ekranda küçük kayan profil resimleri olarak tutabiliyordunuz. Sohbete geri dönmek istediğinizde ise sadece resme dokunmanız yeterliydi.

Google bu fikri Android Q’da desteklemekte ve çoklu görevler için yeni bir yol olarak görmektedir. Şimdiye kadar, örnekleri FAcebook Messenger ve Hangouts ta gördük zaten. Ancak Google, geliştirme süresini, etkileşim tutarlılığını ve kullanıcı gizliliği önlemlerini azaltıyor, bu nedenle bu bilgi henüz kesinleşmeden kesinlikle doğrudur diyemiyoruz.

Karanlık Mod ;

XDA geliştiricilerinden  Owen Williams ‘ın yaptığı paylaşıma göre yeni android sürümü olan Android Q da karanlık mod olacak.  Owen Williams’ın verdiği bilgiye göre karanlık modu aktif ettiğimizde günümüzde bir çok uygulamada olduğu gibi telefonunuz siyah renk ağırlığında bir ortama bürünecek. Ayrıca yapılan açıklamada Google uygulama geliştiricilerine karanlık modu zorunluğu kılacağı yönünde duyumlar alındığını da söyleyelim. Bekleyip göreceğiz.

 

Vesaire.NET

Bir Önceki İçerik

Seo İşe Yarıyor Mu ? Seo Nedir ?

Bir Sonraki İçerik

CSS ile yazı şekillendirme

Yorumunuzu Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir