Baseni Gizleme Yolları


Kim Kardashian

Minik değişiklikler ve birkaç ince detayla geniş kalçaları dar gösterebiliriz. İstediğimiz harkulade görünüme kavuşmak o kadar da zor değil. Sokak modası, stil bloggerlar ve ünlü şahsiyetlerden esinlenerek; neler yapabiliriz bir bakalım.


Jennifer Lopez

1- Üst bedenden alt bedene doğru renkler koyulaşmalı.
Koyu renkler her zaman daha dar ve sıkı bir görünüm sağlar. Basen bölgesinde siyah, çikolata kahve, boz, füme, bordo, çivit mavi, koyu yeşil gibi renkler tercih edilmeli. Özellikle üst bedeniniz dar ise orantılamak adına üst bedende açık tonlar tercih edilebilir.

2- Kalça çevresi olabildiğince minimal olmalı.
Maksat, dikkati kalçalardan uzaklaştırmak. Bu sebeple kemer, cep, pile, nakış, patchwork yada yoğun desenlerden kesinlikle uzak durulmalı.


Kim Kardashian

3- Leğen kemiğinde biten ceketler giyin.
En bilinen yanlışlardan biri baseni kapatmak adına uzun ceket ve manto kullanmaktır. Malesef fazla giysi bazen doğru tercih olmayabiliyor. Ceket boyu hemen hemen leğen kemiği hizasında bitmeli. Bu, proporsiyon adına yapılan görsel bir hiledir.

4- Topuklu ayakkabı giyin.
Topuklu ayakkabı adeta domino etkisi yaratır. Topuklu ayakkabı daha uzun boy ve daha uzun bacak boyu demektir. Sonuç ise daha dik ve dar kalçalar olacaktır. Ayak bileğinde geniş bantların yer aldığı ayakkabılar yerine stiletto tarzı ayağın üst yüzeyini açıkta bırakan modellerin tercih edilmesi daha iyi olacaktır.

5- Şal yada statement kolye takın.
Dikkati üst bedene çekerek basenden gözleri uzaklaştırmak gerek. Şal ve statement kolyeler bu konuda oldukça profesyoneldir.

6- Vücudunu tanı.
Mevzu giyinmek ise aslında enzem olan vücudu tanımaktır.
Velev ki, elbise seçiminde baseni gizlerken aynı zamanda kalın kolları kamufle etmek istiyorsak; Kol boyu dirseğe uzanan A kesim elbise tercih edilmeli.

Baseni ve geniş omuzlarımı gizliyim diyorsanız; Tek kollu A kesim elbiseler size göre.

Baseni aynı zamanda karın bölgesini saklamak adına V yaka göğsün hemen altından aşağıya doğru genişleyen anvelop elbise tercih edebilirsiniz.


Paris Hilton

Basen ve büyük göğüsler için V yada kare yaka anvelop elbiseler tercih edilmeli.

Dar omuzlar ile baseni dengelemek için straplez yada kayık yaka A kesim elbise sizin için biçilmiş kaftan alacaktır. Spagetti askı ve halter yaka da tam size göre.

Kalın bacaklar ve basen problemi için ise maxi anvelop elbise tercih edilmeli.


Miranda Kerr

Görseller:Pinterest

Daha Uzun Görünmenin Yolları

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Büyük Göğüsler Nasıl Gizlenir?

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Minyon Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bronz Tenliler Nasıl Giyinmeli?

Kaynak : Vogue Is Art

Vesaire.NET

Bir Önceki İçerik

Zayıf Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Bir Sonraki İçerik

Büyük Göğüsler Nasıl Gizlenir?

Yorumunuzu Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir