10 Maddede Sansa Stark

Game of thrones başladığı günden beri neler gördü bu gözler. Onlarca karakterin yükselişini yok olmasını çeşitli entrikalar ile ihanete uğramasını hep beraber şoklar içerisinde gözlemledik. Ama onlarca entrikanın içinde bir kadının sürekli daha da güçlendiğine şahit olduk o isim yazı başlığında da belirttiğim gibi Stark ailesinin büyük kızı Sansa Stark.

1- 8 Sezon boyunca Sansa karakterini o kadar geliştirdi ki bam başka biri haline geldi. İlk başlardaki ergen aptal kız hallerinden başına gelen onca olay sonrası akıllı bir lider ve stratejist olarak hayatına devam edişini hep beraber izliyoruz.O Artık bir Lady. O kadar iyi bir lider ki White Walker lar ile yapılan efsane savaştan sonra askerlerin yeterince dinlenmediğini ve yemediklerini düşünen tek kişi o oldu.

2- Sansa o kadar uzun hayatta kalmayı başardı ki herkese güzel bir ders verdi. Hepimizin nefretini kazanan onlarca insanın hiç acımadan ölmesine sebep olan evrendeki en nefret edilen krala rağmen hayatta kaldı. Evet itiraf edelim ilk başlarda bir prensle evlenmeye takıntılı olduğu için kendinden bizi soğutmuştu ama unutmayalım ki o zamanlar daha bir çocuktu.

3- Sansa Stark babasını vahşice öldüren bir ailenin gelini olmak zorunda kaldı. Aslında bunu pek umursamıyor gibi gözükse de sonradan kendi kaçış planını yaptığını ve bunu ilmik ilmik işlediğine hep beraber şahit olduk. Evet Sansa bir kaçışın nasıl planlanacağını çok iyi biliyordu.

4- Herkes Jofreyden korkarken tek bir kelime bile edemezken o herkesin içinde babasını affetmesi için yalvardı açık mahkemede üstelik.

5- Sadece Jofreyden kurtulması Sansa için yeterli değildi maalasef. Game of Thrones diyarının en alçak ikinci karakteri olan Ramsey Bolton ile de mücadele etmesi gerekiyordu Sansa’nın. Zorla evlendirildi ama onun elinden de kurtulmayı başardı Sansa.

6- 4. ve 5. madde sanki iki tane basit olay gibi gözükebilir dizi hayranı olmayan kişiler için ama kelimelerin yetersiz kaldığı anlardı hepsi şöyle düşünün hayatınızda gördüğünüz en sadist iki karakter ile olan savaşından galib çıktı kızımız Sansa Stark.

7- Ve iş intikam geldiğinde Sansa bunu nasıl yapacağını çok iyi biliyordu. Ramsey Bolton da bu harika intikamı görünce söyleyecek pek bir şey bulamadı gerçekten. Daenerys bu intikamdan bir şeyler öğrense iyi olurdu aslında gitti güzelim westeros.

8- Sansa kızımız ayrıca ne kadar duygusal biri olduğunu bize Winterfell de yaptığı onca pisliğe rağmen Theon’u affederek de gösterdi.

9- Asla unutmamanız gereken bir şey daha söyleyeyim hemen. Daenerys’e karşı dik durabilen sözünün üstüne söz söyleyebilen tek müttefik Sansa Stark.

10- Yukarıda saydığım her şeyi hiç bir ejderha olmadan, bir büyücü, sihir ve gizli tarikat olmadan gerçekleştirmesi onun ne kadar güçlü bir karakter olduğunun ispatıdır aynı zamanda.

Vesaire.NET

Bir Önceki İçerik

‘ Game Of Thrones ‘ 8.Sezonda olması gereken sahneler

Yorumunuzu Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir